این کشتی در قسمت غرب جزیره قرار دارد و به صورت یک کشتی غول پیکر در سواحل کیش جا خوش کرده است این کشتی به علت ماجراهایی کشتی یونانی نام گرفته است . در یکی از روزهای تابستان سال ۱۳۴۵، بومیان سواحل کیش ناگهان کشتی غول پیکری را که در نزدیکی ساحل به گل نشسته بود،مشاهده کردند …. .

کشتی یونانی

از این اتفاق ۴۶ سال گذشته و کارشناسان زیادی روی این کشتی تحقیقات انجام دادند و نظر اکثر ان ها درمورد این اتفاق رمه الود بودن هوا و نبودن فانوس های دریایی در سواحل این جزیره است .
این کشتی در سال ۱۳۲۲ در بندرگلاسکو در کشور اسکاتلند ساخته شد . طول این کشتی ۱۳۶ متر و وزن ان      ۷۰۶۱تن است .این کشتی یونانی در سال ۱۳۴۵در حال بازگشت از ایران به یونان این اتفاق برایش افتاد . البته تلاش زیادی برای بیرون کشیدن این کشتی انجام شد . ولی همه ی ان ها بی فایده بود و در این کشتی به عنوان یک یادگار از یونان باستان ایران باقی ماند .

کشتی یونانی
نا گفته نماند که در اطراف این کشتی محلی به نام  پارک ساحلی کشتی یونانی در زمینی بسیار عظیم با امکاناتی چون  رستوران ایرانی و لبنانی، کافه تریا ، دوچرخه و فروش محصولات ورزشی، ایستگاه های کرایه اسکیت، در محیطی احداث شده است .

کشتی یونانی

 


برچسب ها : ,
طبقه بندی: دیدنی های کیش  
                       تاريخ : ۳۰ شهریور, ۱۳۹۱  نويسنده : | بدون نظر

» ارسال نظراتتمامی حقوق برای تور کیش محفوظ می باشد.

به مدیریت: رضا جلیلی غلامی 09197287058

Sitemap